top of page

A siker receptje, amely bárki számára elérhető – ahogy a kedvenc szerzőnk, Napoleon Hill bemutatja

Szerző képe: Beáta Dr. KispálBeáta Dr. Kispál


Mi tesz valakit igazán sikeressé? Mi a különbség a gazdagok és az átlagemberek között? Napoleon Hill, az önfejlesztés egyik úttörője, élete nagy részét annak szentelte, hogy megtalálja erre a választ. Az emberek évszázadok óta keresik a siker titkát, de kevesen foglalkoztak vele olyan tudatosan és módszeresen, mint ő.

 

Hill legismertebb műve, a „Gondolkodj és gazdagodj” (Think and Grow Rich), 1937-ben jelent meg, és azóta is minden idők egyik legnagyobb hatású önfejlesztő könyve. Több mint 100 millió példányban kelt el világszerte, és máig sokan úgy tartják, hogy ez a mű az alapja a modern sikerpszichológiának.

 

De ki volt valójában Napoleon Hill? Hogyan jutott el a felismeréshez, hogy a siker nem csupán a pénzügyi lehetőségektől vagy a szerencsétől függ, hanem egy sokkal mélyebb, belső folyamat eredménye? Miért előzte meg a korát, és hogyan képes több mint 80 évvel a megírása után is emberek millióit inspirálni?

 

Ebben a cikkben Napoleon Hill életútját és tanításait mutatjuk be, hogy megértsük, miért olyan időtálló és értékes az, amit hátrahagyott.

 

Napoleon Hill élete és útja a sikerhez

 

Napoleon Hill 1883. október 26-án született egy szegény családba, egy kis amerikai faluban, Wise County-ban, Virginia államban. Élete korántsem indult könnyen: a családja vidéki körülmények között élt, és gyakran nélkülöztek. Hill édesanyja, aki a kisfiú számára a stabilitást és a szeretetet jelentette, amikor Napoleon még csak 9 éves volt, meghalt.

 

A sors iróniája, hogy a mostohaanyja volt az, aki később a helyes irányba terelte. Hill korábban lázadó és vadóc gyerek volt, aki fiatal korában pisztollyal járta az erdőt, és arról álmodott, hogy egyszer hírhedt bandita lesz. Mostohaanyja azonban más jövőt látott benne: meggyőzte az apját, hogy vegye el tőle a fegyvert, és adjon neki egy írógépet helyette. Ez a döntés meghatározta Hill életét – az írás és a tanulás iránti szenvedélye innen indult.

 

Már tinédzserként újságíróként kezdett dolgozni helyi lapoknál, és ez a munka később meghozta számára a nagy lehetőséget, amely örökre megváltoztatta az életét. 1908-ban, amikor Hill még csak 25 éves volt, egy újságírói megbízást kapott: készítsen interjút Andrew Carnegie-vel, az Egyesült Államok egyik leggazdagabb emberével, aki az acélipar óriása volt. Carnegie ekkor már nemcsak üzletemberként volt híres, hanem filantrópként is, hiszen vagyonának jelentős részét könyvtárak, egyetemek és jótékonysági projektek támogatására fordította.

 

A sorsdöntő találkozás Andrew Carnegie-vel

 

A történet szerint Carnegie nem egy egyszerű interjút adott Hillnek, hanem egy próba elé állította. Azt állította, hogy a siker nem a szerencsén vagy a külső körülményeken múlik, hanem egy jól meghatározott gondolkodásmód és viselkedési minta eredménye. Elmondta, hogy szerinte van egy titkos „képlet”, amelyet minden igazán sikeres ember alkalmaz – a kérdés csak az, hogy ezt a képletet fel lehet-e tárni és rendszerbe lehet-e foglalni.

 

Carnegie egy merész ajánlatot tett Hillnek:

„Ha hajlandó vagy az életedet annak szentelni, hogy ezt a sikerformulát feltérképezd, én megnyitom előtted a világ leggazdagabb és legsikeresebb embereinek ajtaját.”

 

A legenda szerint Carnegie egy stopperórát is használt, és mindössze 60 másodpercet adott Hillnek arra, hogy eldöntse, elfogadja-e a kihívást. Hill habozás nélkül igent mondott, és ezzel kezdetét vette egy 25 évig tartó kutatás, amely során több száz üzletembert, feltalálót, politikust és sikertörténetet vizsgált meg.

 

Carnegie nem adott neki pénzt vagy támogatást – Hillnek teljesen saját erőből kellett véghez vinnie ezt a küldetést.

Az elkövetkező években olyan legendás alakokkal készített interjút, mint:

Henry Ford – a Ford Motor Company alapítója, aki forradalmasította az autógyártást a futószalagos termeléssel.

Thomas Edison – a villanykörte, a fonográf és több ezer találmány megalkotója.

Alexander Graham Bell – a telefon feltalálója.

John D. Rockefeller – a Standard Oil alapítója és az amerikai olajipar uralkodója.

Theodore Roosevelt – az Egyesült Államok elnöke, aki erős vezetői elveivel és reformjaival vált híressé.

F.W. Woolworth, Charles M. Schwab, William Wrigley Jr., és még sok más befolyásos személyiség.

 

Hill a kutatása során rájött, hogy ezek az emberek nem véletlenül lettek sikeresek, és nem is egyszerűen a körülmények szerencsés összjátéka tette őket naggyá. Mindannyian hasonló gondolkodásmódot és viselkedési mintákat követtek. Közös bennük, hogy erős hitük volt önmagukban, világosan meghatározott célokat tűztek ki, és képesek voltak kitartani akkor is, amikor mások már feladták volna.

 

Ez a felismerés vezette Hillt arra, hogy összegyűjtse és rendszerezze ezt a tudást. Hogyan működik a siker? Mit kell tennünk ahhoz, hogy elérjük? És hogyan lehet ezt mások számára is átadhatóvá tenni?

 

Ezek a kérdések vezettek el a Gondolkodj és gazdagodj című könyv megírásához. De mi volt a könyv igazi célja? Miért volt annyira forradalmi a maga korában?



Mi vezette a könyv megírásához?

 

Napoleon Hill hosszú éveken át folytatta kutatásait, miközben maga is próbálkozott különböző üzleti vállalkozásokkal, ám sokszor kudarcot vallott. Nem volt gazdag ember, nem voltak jelentős anyagi forrásai, és időnként komoly nehézségekkel kellett szembenéznie. Mégis eltökélt maradt, mert hitt abban, hogy ha sikerül megfejtenie a siker titkát, azt milliók számára teheti elérhetővé.

 

Az 1920-as években már kezdett formálódni benne a felismerés: minden sikeres ember gondolkodásmódja és hozzáállása hasonló. Az egyetlen különbség az, hogy egyesek ezt ösztönösen teszik, míg mások nem is tudják, milyen mentális és gyakorlati stratégiák rejlenek a siker mögött. Hill célja az lett, hogy ezt a tudást egy kézzelfogható és rendszerezett formában átadhassa másoknak is.

 

A könyv megírását megelőző időszakot azonban egy óriási világgazdasági megrázkódtatás rázta meg: a nagy gazdasági világválság (1929–1939).

 

A világválság hatása és az emberek kiútkeresése

 

Az 1929-es tőzsdekrach hatalmas pénzügyi és társadalmi összeomlást hozott. Milliók vesztették el a munkájukat, megtakarításaikat és otthonaikat. Az emberek reménytelennek érezték a helyzetet, és úgy tűnt, hogy a siker csupán a leggazdagabbak kiváltsága.

 

Hill felismerte, hogy ebben a kilátástalan helyzetben az embereknek nemcsak anyagi megoldásokra, hanem mentális és lelki támogatásra is szükségük van. Úgy gondolta, hogy a válság nem csupán pénzügyi probléma, hanem egy mentális és érzelmi válság is, amelyet csak akkor lehet legyőzni, ha az emberek megtanulják, hogyan kell másképp gondolkodni.

 

Ekkor döntötte el, hogy minden addigi kutatását és tapasztalatát egy könyvbe sűríti, amely segíthet az embereknek abban, hogy újra higgyenek önmagukban és a lehetőségeikben.

 

Carnegie öröksége és a végső inspiráció

 

Bár Andrew Carnegie már 1919-ben elhunyt, Hill mindig úgy tekintett rá, mint mentorára. Carnegie azt tanította neki, hogy a siker egyértelműen tanulható és másolható, és ha valaki megérti ennek az alapelveit, bármilyen körülmények között képes lesz felemelkedni.

 

Hill hitt abban, hogy ha össze tudja foglalni ezt a tudást egy könyvben, az emberek képesek lesznek alkalmazni azokat az elveket, amelyeket a világ legnagyobb üzletemberei és vezetői használtak.

 

A kutatásai során több ezer oldalt írt tele jegyzetekkel, és az évek során rengeteg előadást tartott a sikerről. Azonban a világválság adta meg számára a végső lökést, hogy mindezt rendszerezze és közkinccsé tegye.

 

Egyetlen céllal ült le megírni a könyvet:

Hogy az emberek ráébredjenek, hogy a siker nem csupán a gazdagok kiváltsága, hanem mindenki számára elérhető – ha tudja, hogyan kell gondolkodni és cselekedni.

 

A Gondolkodj és gazdagodj üzenete

 

A könyv egyik legfontosabb gondolata az, hogy a gondolatoknak teremtő erejük van. Amit az ember el tud képzelni, amiben igazán hisz, azt meg is tudja valósítani. Ez egy rendkívül radikális gondolat volt az 1930-as években, amikor az emberek többsége úgy gondolta, hogy a gazdagság és a siker kizárólag öröklött kiváltságokból vagy szerencséből fakad.

 

Hill azonban azt állította, hogy a siker elsősorban belső munka. A megfelelő mentális hozzáállás, a kitartás, a tiszta célok és a cselekvés mind olyan tényezők, amelyek meghatározzák, hogy valaki sikeres lesz-e vagy sem.

 

A könyv 13 alapelvre épül, amelyek közül a legfontosabbak:

Világos célkitűzés – Határozd meg pontosan, mit akarsz elérni!

Hit – Bízz abban, hogy meg tudod valósítani a céljaidat!

Önszuggesztió – Használj pozitív megerősítéseket és programozd át a gondolkodásod!

Speciális tudás megszerzése – Folyamatosan tanulj és fejleszd magad!

Képzelőerő – Gondolkodj kreatívan és merj nagyot álmodni!

Határozott döntéshozatal – Ne halogass, cselekedj!

Kitartás – Ne hagyd, hogy az akadályok letérítsenek az utadról!

Mesterelme-csoport – Vedd körül magad olyan emberekkel, akik támogatnak és inspirálnak!

 

„Egymást inspiráló emberek összesége több, mint ahányan vannak.” 

 

Ez az idézet Napoleon Hill egyik legismertebb gondolatát tükrözi, amely a “Mesterelme-csoport” (Mastermind Group) elvéhez kapcsolódik. Hill szerint, ha több ember közös cél érdekében egyesíti tudását, tapasztalatát és energiáját, az több eredményt hoz, mint amit külön-külön elérhetnének.

Ez az alapelv a siker egyik kulcsa, mert a közösen gondolkodó és egymást inspiráló emberek együttes tudása nem csupán összeadódik, hanem megsokszorozódik. Ezért mondta Hill, hogy egy jól működő csapat mindig nagyobb erőt képvisel, mint az egyének külön-külön.

Ez az elv ma is rendkívül aktuális, legyen szó üzleti együttműködésről, kreatív csapatokról vagy akár önfejlesztő csoportokról.



A könyv forradalmi jellege

 

A Gondolkodj és gazdagodj nem egy szokásos pénzügyi tanácsadó könyv volt. Nem adott konkrét üzleti modelleket vagy befektetési stratégiákat, hanem egy újfajta gondolkodásmódot tanított meg, amelyet mindenki a saját életére szabhatott.

 

Az 1930-as években ez a megközelítés rendkívül újszerű volt. Az emberek többsége azt hitte, hogy a sikerhez vagy gazdag családi háttér, vagy szerencse kell. Hill könyve azonban azt állította, hogy a siker kulcsa belül van, és bárki elérheti, ha megtanulja a helyes gondolkodásmódot és stratégiákat.

 

A könyv nemcsak pénzügyi sikert ígért, hanem egy komplett életfilozófiát adott az olvasóknak. Megtanította, hogy a célkitűzés, a hit és a kitartás nem csupán a pénzügyi sikerhez vezet, hanem egy teljesebb, boldogabb élethez is.

 

Ezzel Hill megelőzte a korát, és olyan gondolatokat fogalmazott meg, amelyeket ma már az önfejlesztés és a pszichológia területén is alapvetésként kezelnek.

 

Miért számított úttörőnek a könyv?

 

Elsőként mutatta be tudományos alapossággal a siker pszichológiáját.

A pozitív gondolkodás és az önszuggesztió erejét hangsúlyozta – amit később más híres szerzők is átvettek (pl. Tony Robbins, Bob Proctor).

Megmutatta, hogy a siker nem véletlenszerű, hanem tudatosan felépíthető.

Az üzleti világ mellett a személyes fejlődést is előtérbe helyezte.

 

Napoleon Hill ezzel a könyvvel nem csupán egy művet alkotott, hanem egy egész gondolkodásmódot hagyott hátra, amely emberek millióinak segített abban, hogy átalakítsák az életüket.

 

Hogyan készült a könyv, mennyi ideig írta?

 

Napoleon Hill több mint 25 évnyi kutatás és tapasztalat alapján írta meg Gondolkodj és gazdagodj című könyvét, amely 1937-ben jelent meg. Ez a mű nem egy gyorsan összedobott motivációs könyv volt, hanem egy hosszú évtizedekig tartó megfigyelési, elemzési és kísérletezési folyamat eredménye.

 

A könyv előzményei egészen 1908-ig nyúlnak vissza, amikor Andrew Carnegie megbízta Hillt azzal a küldetéssel, hogy térképezze fel a világ legsikeresebb embereinek gondolkodásmódját és szokásait. Az ezt követő negyedszázad során Hill több száz sikeres üzletemberrel, feltalálóval, vállalkozóval és politikai vezetővel készített interjút.

 

A kutatásai során több mint 500 embert tanulmányozott, köztük olyan ikonikus személyiségeket, mint:

Henry Ford – aki megmutatta, hogy az innováció és az egyszerűség együtt teremti meg a hatékonyságot.

Thomas Edison – aki a kitartás és az elhivatottság tökéletes példája volt.

Alexander Graham Bell – aki hitt az ötleteiben, és azok megvalósításán dolgozott egész életében.

John D. Rockefeller – aki a világ egyik leggazdagabb emberévé vált a fegyelmezett üzleti stratégiáival.

Theodore Roosevelt – aki a vezetés és a határozottság erejét mutatta be a világnak.

 

Az írás folyamata – kihívások és akadályok

 

Bár Hill már a húszas években elkezdte rendszerezni a kutatásait, és több kisebb tanulmányt is publikált a siker elveiről, a könyv megírása még váratott magára. Ennek több oka is volt:

1. Pénzügyi nehézségek – Hill nem volt gazdag ember, és többször is komoly anyagi gondokkal küzdött. Egy időben saját cipője sem volt, és kölcsönkérte másoktól, hogy interjúkra járhasson.

2. Üzleti kudarcok – Több vállalkozásba is belekezdett, de ezek nem mindig hoztak sikert, sőt, időnként  csődbe mentek.

3. A világválság hatása – Az 1929-ben kitört gazdasági válság miatt az emberek inkább túlélésre koncentráltak, és kevésbé voltak nyitottak az önfejlesztő tanításokra.

 

Ezek a kihívások ellenére Hill nem adta fel. Továbbra is dolgozott a kutatásain, előadásokat tartott, és az 1930-as évek közepérevégre eljutott oda, hogy összegyűjtse és rendszerezze mindazt, amit az évek során tanult.

 

A könyv születése és megjelenése

 

Hill végül 1937-ben fejezte be a kéziratot, és a könyv még ugyanabban az évben megjelent. Bár a kiadók eleinte szkeptikusak voltak, az első kiadás hatalmas sikert aratott. Az emberek – akik még mindig a világválság utóhatásaival küzdöttek – hihetetlen lelkesedéssel fogadták a könyvet, mert reményt adott nekik, hogy a siker és a gazdagság nem csupán kevesek kiváltsága, hanem tudatos gondolkodás és cselekvés eredménye lehet.

 

A könyv hamar bestseller lett, és azóta is minden idők egyik legkelendőbb önfejlesztő műve, több mint 100 millió példánybankelt el világszerte.

 

Miért volt forradalmi a könyv?

 

A Gondolkodj és gazdagodj egy teljesen új megközelítést kínált a sikerhez. Hill nem konkrét üzleti modelleket vagy pénzügyi tippeket adott, hanem egy mentális térképet a siker eléréséhez.

 

A könyv alapja az a gondolat volt, hogy a siker nem a véletlenen múlik, hanem egy tudatos gondolkodásmód eredménye. Hill megmutatta, hogy a leggazdagabb és legsikeresebb emberek nem különleges adottságokkal vagy szerencsével születtek, hanem olyan belső tulajdonságokat fejlesztettek ki, amelyek elősegítették a céljaik elérését.

 

Az írás során Hill három fő elvet követett:

1. Egyszerűség – A könyv nem egy akadémiai értekezés, hanem közérthető nyelvezettel íródott, hogy mindenki számára elérhető legyen.

2. Gyakorlatiasság – Nem elméleti filozófiát kínál, hanem konkrét módszereket, amelyeket bárki alkalmazhat a saját életében.

3. Időtállóság – A könyv olyan alapelveket fogalmaz meg, amelyek nem csupán az 1930-as években voltak igazak, hanem a mai világban is működnek.



Miért lett a könyv időtálló?

 

A Gondolkodj és gazdagodj sikerének titka abban rejlik, hogy nem csupán egy adott korszakra vonatkozó pénzügyi vagy üzleti tanácsokat ad, hanem olyan egyetemes életelveket mutat be, amelyek bármikor és bárhol alkalmazhatóak.

 

Az általa bemutatott módszerek és gondolkodásmód a mai napig inspirálják az üzleti vezetőket, vállalkozókat, sportolókat és hétköznapi embereket egyaránt.

 

Hill nem csak egy könyvet írt, hanem egy mentális útmutatót adott a sikerhez, amely generációkon átívelve változtatta meg az emberek életét.

  

Miért tekintik ezt a könyvet a modern önfejlesztés egyik alapművének?

 

A Gondolkodj és gazdagodj nem csupán egy könyv a gazdagságról, hanem egy újfajta gondolkodásmód alapköve, amely a mai napig meghatározza az önfejlesztés világát. Hill olyan alapelveket fogalmazott meg, amelyek nem csupán az üzleti életben, hanem a személyes fejlődésben is kulcsfontosságúak.

 

1. Az első rendszerezett sikerelmélet

 

Hill volt az egyik első, aki tudományos alapossággal közelítette meg a siker kérdését. Nem csak elméleteket gyártott, hanem több száz sikeres ember élettörténetét és szokásait elemezte, hogy megértse, mi vezetett az eredményeikhez. Ez a módszertani megközelítés később számos üzleti tréner és motivációs szakértő munkájára hatással volt.

 

2. Az elme hatalmának hangsúlyozása

 

A könyv egyik legfontosabb üzenete, hogy a gondolatok formálják a valóságunkat. Hill állítása szerint, amit az emberi elme el tud képzelni és amiben hinni tud, azt meg is tudja valósítani. Ez az elképzelés előrevetítette a későbbi pozitív pszichológia és a vonzás törvénye elméleteit, amelyeket napjainkban is széles körben alkalmaznak.

 

3. Az önfejlesztési ipar alapja

 

A könyv óriási hatással volt a későbbi önfejlesztési iparágra. Számos mai motivációs tréner – például Tony Robbins, Bob Proctor vagy Jim Rohn – közvetlenül merített Hill tanításaiból. Az önsegítő könyvek, tréningek és coaching módszerek nagy része az általa lefektetett alapelvekre épül.

 

4. A pénzügyi siker és a személyes fejlődés kapcsolata

 

Hill könyve úttörő volt abban is, hogy rámutatott: a gazdagság nem csupán pénzügyi kérdés, hanem egy belső folyamat eredménye. A sikeres emberek először mentálisan érik el a sikert, majd ez manifesztálódik a valóságban. Ez a megközelítés ma már az üzleti élet egyik alapvetése.

 

5. Időtállósága

 

A Gondolkodj és gazdagodj több mint 80 év elteltével is releváns, mert nem konkrét üzleti modelleket tanít, hanem egy mentális keretrendszert, amely bármilyen korban és bármilyen cél eléréséhez alkalmazható. Nem véletlen, hogy a könyvet mai napig a világ egyik legfontosabb önfejlesztő művének tartják.

 

Hill nem csupán a saját korának írt – egy örökérvényű üzenetet hagyott hátra mindazoknak, akik hisznek abban, hogy a siker tanulható és elérhető bárki számára.



Összegzés – Mi Napoleon Hill legfontosabb üzenete?

 

Napoleon Hill könyve egyértelművé tette, hogy a siker nem a véletlen műve, hanem egy tudatosan alakítható folyamat. Az általa megfogalmazott alapelvek ma is irányt mutatnak mindazoknak, akik nagy dolgokat akarnak elérni.

 

A három legfontosabb üzenete:

1. A gondolatok teremtő erejűek – Az, ahogyan gondolkodunk, meghatározza, milyen életet élünk. Ha hiszünk a sikerben és cselekszünk érte, előbb-utóbb valósággá válik.

2. A célkitűzés és az eltökéltség kulcsfontosságú – A sikeres emberek mindig pontosan tudják, mit akarnak elérni, és nem hagyják magukat eltántorítani az akadályoktól.

3. A kitartás és az önfejlesztés elengedhetetlen – Azok, akik hajlandóak tanulni, fejlődni és dolgozni a céljaikért, előbb-utóbb elérik azokat.

 

Napoleon Hill könyve nem csupán egy önfejlesztő mű, hanem egy örökérvényű életfilozófia, amelyet bárki alkalmazhat a saját életében – függetlenül attól, hogy milyen területen dolgozik vagy milyen célt tűzött ki maga elé.

 

Miért érdemes ma is elolvasni?

 

Bár a könyv 1937-ben jelent meg, tanításai ma is időtállóak. A digitális korszakban, ahol a lehetőségek végtelenek, de az emberek sokszor céltalanok és bizonytalanok, Hill alapelvei segítenek fókuszálni, önbizalmat építeni és cselekvésre ösztönözni.

 

Sikeres vállalkozók, sportolók, vezetők és hétköznapi emberek milliói támaszkodnak még ma is Hill tanításaira. Nem véletlen, hogy a Gondolkodj és gazdagodj minden idők egyik legtöbbet olvasott és idézett önfejlesztő könyve, amely emberek generációit inspirálta arra, hogy higgyenek önmagukban és elérjék a céljaikat.

 

Hill filozófiája egyszerű, de hatékony: ha valóban akarod, ha kitartó vagy, és hajlandó vagy cselekedni, akkor nincs határa annak, amit elérhetsz.

 

Híres ídézetek Napoleon Hill-től:

 

“Amit az emberi elme el tud képzelni, és amiben hinni tud, azt meg is tudja valósítani.”

(Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve.)

– Ez az egyik legismertebb Hill-idézet, amely a gondolatok teremtő erejére utal.

 

“A kudarc csak egy álcázott lehetőség a kezdésre, ezúttal intelligensebben.”

(Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently.)

– Hill szerint a kudarc nem végállomás, hanem tanulási lehetőség.

“Ne várj! Soha nem lesz tökéletes idő. Kezdd el ott, ahol vagy, és dolgozz azzal, amid van!”

(Don’t wait. The time will never be just right. Start where you stand, and work with whatever tools you may have at your command.)

– Ez az idézet a halogatás leküzdésének és a cselekvés fontosságának üzenetét hordozza.

 

“A sikerhez vezető út a kemény munka, az elszántság és az önfegyelem.”

(The way of success is the way of continuous pursuit of knowledge.)

– Hill mindig hangsúlyozta, hogy a siker nem szerencse kérdése, hanem tudatos munka eredménye.

 

“A félelem csak egy állapot az elmében, és bármikor legyőzhető.”

(Fear is just a state of mind, and it can be overcome at any time.)

– Ezzel az idézettel Hill arra emlékeztet, hogy a félelmek és a korlátok nagyrészt belőlünk fakadnak, és képesek vagyunk változtatni rajtuk.

 


Felhasznált források:

 

-       Wikipedia

 

-       Michael J. Ritt Jr. és Kirk Landers: A Lifetime of Riches: The Biography of Napoleon Hill; Dutton Publishing, 1995.

Ez a könyv Napoleon Hill életét és karrierjét mutatja be részletesen, feltárva a sikerei mögött rejlő történeteket és kihívásokat.

 

-       W. Clement Stone: The Success System That Never Fails; Prentice Hall, 1962.

Stone, Hill közeli munkatársa és barátja, ebben a művében megosztja saját sikerfilozófiáját, amelyet Hill tanításai is inspiráltak.

 

-       Don M. Green: Napoleon Hill: The Greatest Thinker; Napoleon Hill Foundation, 2010.

A Napoleon Hill Alapítvány vezetője, Don M. Green ebben a könyvben elemzi Hill gondolatait és azok hatását a modern önfejlesztésre.

 

-       Napoleon Hill: A mestergondolkodó; Bagolyvár Könyvkiadó, 2013.

Ez a magyar nyelvű könyv áttekinti Hill életét és tanításait, valamint azok hatását a mai üzleti világra.

 

-       Napoleon Hill és az önfejlesztés magyarországi hatása; Bagolyvár Könyvkiadó, 2015.

Ez a mű a Hill tanításainak magyarországi fogadtatását és hatását vizsgálja, bemutatva a helyi önfejlesztő mozgalmakra gyakorolt befolyását.

 

-       Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj! Bagolyvár Könyvkiadó, 1993.

Hill legismertebb műve, amelyben a siker elérésének alapelveit tárgyalja, és amely máig az önfejlesztő irodalom egyik alapműve.

 

-       Napoleon Hill: A siker törvénye; Bagolyvár Könyvkiadó, 2003.

Ebben a könyvben Hill részletesen bemutatja a sikerhez vezető törvényszerűségeket és elveket, amelyeket kutatásai során fedezett fel.

 



 
 
 

Yorumlar


bottom of page